SON DAKİKA

Replikler

Ev dekorasyonunda led ışık nasıl kullanılmalı?

Ev dekorasyonunda led ışık nasıl kullanılmalı?
Bu haber 08 Ekim 2020 - 8:19 'de eklendi ve 5 kez görüntülendi.

Ev Dekorasyonunda Led Işık Nasıl Kullanılmalı?

Ev dekorasyonlarında mobilyanın, boyanın dekorasyonu önemli olduğu gibi ışıklandırmanın da önemi büyüktür. Eğer doğru ışıklandırma yapamazsak bu gözlerimize etki eder ve rahatsız oluruz. Bunun sonucunda da tekrar ışıklandırmak için yeniden değiştirmek zorunda kalırız.

Evde Led ışıkta bunlardan biridir. Led ışık bilindiği gibi diğer ışıklara göre daha aydınlık ama loş bir aydınlatmadır. Bu nedenle Led ışığı direk evinize ampul gibi takarsanız gözlerinize etki edeceği gibi uzun sure o odada oturmanızda zorlaşacaktır. Led ışık nasıl kullanılır? Bu konu hakkında bir kaç ipucunu sizler için derledik.

Salonda Led Işık Nasıl Kullanılır?

Bilindiği gibi en son moda inşaat yapımında tavanlar çıkık bırakılır. Bu çıkığı fırsat bilip aralara Led ışık koyarsan hem gözleriniz etkilenmeyecek hem de direk yüzünüze vurmayacaktır. Led ışık çıplak olarak takılmamakla birlikte etrafı kapalı puslu avize camla birlikte takılmalıdır.

Ayrıca küçük Led ışıkları yan duvara monte ederek güzel bir tablo üzerine ışığı yönlendirebilirsiniz. Yine yan duvara monte ederek varsa salonunuzdaki kütüphaneye doğru yönlendirerek kütüphanenizin otantik görünmesini sağlayabilirsiniz.

Yatak Odası ve Banyoda Led Işık Kullanımı

Yatak odasında duvara monte ederek güzel bir resim veya tablonuzu daha güzel göstererek aydınlanma sağlayabilirsiniz. Ayrıca yatak odanızdaki aynanızın arka fonuna Led ışık koyduğunuzda gece onun ışığından da faydalanabilirsiniz. Banyonuzun aynalarının arka fonuna Led ışık koymakla birlikte yine güzel bir seramiğe doğru Led ışık yansıtabilirsiniz.

Ofis ve Çalışma Odalarında Led Işık

Çalışma odanızda veya ofisinizde masanızın üstünde mutlaka masa lambası olmalıdır. Bunun yanında masa lambası ince uzun Led lambası olabilir. Yine kütüphane kenarına küçük Led lambaları takarak ışıklandırabilirsin. Önemli bir ayrıntı olarakta gece lambaları karanlıkta yakmak zor olabilir, ya da çocuğunuzun gece korkmadan lambayı açabilmesi için odalarınızdaki lamba açma tuşuna Led ışık yansıtabilirsiniz. Balkon ve girişlerde duvara doğru küçük Led ışıklar evinizin dış görünüşünü güzelleştirebilir. Dublex evlerde gece merdivenden düşme tehlikesi olabilir. Bu nedenle merdivenlerin duvarlarına Led ışık takarak gece loş bir aydınlanma sağlayabilirsiniz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA