SON DAKİKA

Replikler

Daha kalın saç telleri için bu 8 tüyoya kulak verin

Daha kalın saç telleri için bu 8 tüyoya kulak verin
Bu haber 06 Ekim 2020 - 17:02 'de eklendi ve 21 kez görüntülendi.

Daha Kalın Saç Telleri İçin Bu 8 Tüyoya Kulak Verin

Saçların ince telli olması pek çok kadını huzursuz etmektedir. İnce telli saçlar özellikle toplandığı zaman kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Ayrıca “inek yalamış” diye tabir edilirse ince saçlar, saç derisine yapışık bir görünüm vermektedir. Bu sebeplerden dolayı kalın telli saçlara sahip kadınlar, saçlarını toplamak yerine daha çok açık bırakmak zorunda kalmaktadır. Kalın saçlar ise uzunluğuna da bağlı olarak tüm saç modellerine müsait bir görünümdedir. Topuz, bukle, düz, dalga, at kuyruğu vb. saç modelleri kalın saçlı tellerin estetik olarak iyi bir görünüme ulaştırır. Bu yazıda saç tellerini kalınlaştırmanın 8 yolu verilmiştir.

  • Kuru Şampuan Kullanımı

İçeriğinde saçlar için özel olarak tasarlanmış kuru şampuan, saçları kalın göstermek için ideal bir seçenek olabilir. Yumuşak yapısıyla saçlar elektriklenmeden ince saçları kalın bir görünüme ulaştırıyor. Ayıca acil durumlarda duş almak yerine kuru şampuan kullanmak oldukça iyi bir seçenektir. Yapılması gereken kuru saçı tutamlara ayırıp kuru şampuanı saç diplerine dökmek ve parmak uçlarıyla masaj yapmak.

  • Düzenli Saç Bakımı

Saçlarda düzenli olarak bitkisel içerikli yağlar ya da maskeler kullanılabilir. Ayrıca saçlar en az 3 ayda 1 kez kestirilmelidir. Böylece saç beslenerek sağlıklı olur ve böylece kalıcı bir şekilde saçlar kalınlaştırılabilir.

  • Enseye Kadar Saç Kesimi

Saç kesildikten sonra hafifler. Bu yüzden var olan tüm saç, yukarıya doğru dolgun bir görünüm oluşturur. Ayrıca bu model saçları çok daha sağlıklı gösterir.

  • Dermatolog Muayenesi

Ne kadar bakım yapılırsa yapılsın saçlar hâlâ inceyse uzman bir dermatoloğa gidilmelidir. Çünkü saçların ince olması herhangi bir hastalığın belirtisi olabilir ya da kan değerlerinizde folik asit omega-3 gibi maddeler düşük değerlerde olabilir. Dermatolog gözetiminde kullanılan ilaçlar saçları kalınlaştırabilir.

  • Krepe Atımı

Daha çok 80’li yıllarda kullanılan bu yöntem ince saçları daha kalın bir görünüme ulaştırmaya yardımcı olur. Yapılması gereken temiz saçı tutamlara ayırarak saç diplerine hacim içeren sprey uygulamak. Daha sonra tutamlara ayrılan saçları saç diplerinden 5 cm uzaklıktaki mesafeden saç diplerine doğru krep tarak ile taramak. Böylece saçlar oldukça kalın telli gözükür.

  • Seramik Tarak Kullanımı

Bu tarağın en önemli özelliği saçları elektriklenmeden tarayabilmesidir. Yalnız bu tarak saçı kurutmak için dipten uca değil, uçtan dibe uygulanmalıdır. Böylece saç elektriklenmez ve dolgunlaşarak kalın telli bir görünüme ulaşır.

  • Saç Diplerinin Koyu Renge Boyatılması

Saç renginin dikkate alınması şartıyla saç diplerinin koyulaştırılması daha hacimli bir görünüm oluşturur. Çünkü koyu renkler kusur kapatıcı özelliktedir. Açık renkler ise saçların daha ince gözükmesine neden olur.

  • Kaynak Saç Kullanımı

Çok fazla önerilmese de bu yöntem de sık kullanılan yöntemlerden biridir. Yalnız bu yöntemi koyu ton saçlara sahip kadınların kullanması daha mantıklıdır. Çünkü açık ton saçlara sahip olan kadınların saç renginin tutturulması oldukça zordur.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA