SON DAKİKA

Replikler

Boyun kırışıklıkları nasıl geçer?

Boyun kırışıklıkları nasıl geçer?
Bu haber 06 Ekim 2020 - 4:04 'de eklendi ve 16 kez görüntülendi.

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Geçer?

Boyun kırışıklığı her insanların yaşının ilerlemesi ile beraber ortaya çıkan bir problemdir. Yanlış uyku pozisyonu, düzensiz beslenme ve fazla kilolar boyun kırışıklığının bazı nedenlerindendir. Boyun bölgesinde ki derinin hassas olması bu kırışıklıkların daha erken yaşta ortaya çıkmasına neden olur. İlerleyen yaşımızla birlikte bu kırışıklıklar yaşlılığında bir göstergesi olarak ortaya çıkar. Özellikle kadınlar için büyük bir sorun olarak görülen boyun kırışıklığını gidermek için farklı yollar vardır. Günümüzde teknolojik gelişmelerle birlikte bu sorunlardan kurtulmak daha kolay. Herkesin aklına cerrahi operasyon gelse de bu sorunu gidermenin doğal yolları da vardır.

Boyun Kırışıklığını Gideren Yöntemler

Yüz Yogası

Bu yöntem günün herhangi bir saatinde uygulanabilir. Küçük egzersizler ile ısınma hareketleri yaptıktan sonra belli bir süre boynunuzu yukarı kaldırıp bekleyin. Daha sonra ağzınızı yavaş yavaş açıp kapatın. Bu işlemi her gün birkaç saniye uygulayın. 1 haftanın sonunda değişimi göreceksiniz.

Zeytinyağı

Birkaç damla zeytinyağını göğüs ve boyun bölgesine damlatın ve elinizle yavaş yavaş masaj uygulayın. Bu bölgeye zeytinyağı ile düzenli masaj yapmanız boynunuzu nemlendirecektir. Bu yöntem zamanla boyun bölgesinde ki ölü hücreleri yok edip cildinizin toparlanmasını sağlayacaktır.

Süt

Çoğu ünlünün süt banyosu yaptığını duymuşsunuzdur. Sütün cildi nemlendirici ve onarıcı bir özelliği vardır. Bir kâse sütün içine bir kaşık bal ekleyip boyun bölgesine sürün. Elinizle boyun bölgesine masaj uygulayın. Bunu düzenli yapmanız halinde zamanla boynunuzun sıkılaştığını göreceksiniz.

Peeling

Cildin üst katmanında ki ölü hücreler, kir, yağ, cildin solgun görünmesine neden olur. Belirli aralıkla peeling yaparak bunlardan kurtulmak mümkün. Peeling için doğru bakım ürünlerini seçmek çok önemlidir. Evde kendinizde doğal yöntemlerle peeling maskeleri hazırlayabilirsiniz.

Botox

Doğal yöntemlerin yanında kırışıklıktan kurtulmanın hızlı ve etkili çözümü cerrahi yöntemlerdir. Botox’un etkisi 2 ile 7 gün arasında görülür. Yalnız bu etkinin süresi sınırlıdır. Birkaç ay sonra cildiniz tekrar bu uygulamaya ihtiyaç duyabilir.

Mezoterapi

Belirli aralıklarda yapılan küçük miktarda ki ilaçların vücuda enjekte edilmesi işlemedir. Bu yöntemin etkileri 2. veya 3. seanstan sonra görülür. Uygulandığı bölgede gençleşme, sıkılaşma ve parlaklık sağlar. Bu yöntem süreklilik gerektirir. 3 ile 6 ay arasında belirli 3-4 seans halinde uygulanır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA