SON DAKİKA

Replikler

Bench press’i artırmak için neler yapılmalı ve öneriler

Bench press’i artırmak için neler yapılmalı ve öneriler
Bu haber 02 Ekim 2020 - 2:33 'de eklendi ve 6 kez görüntülendi.

Bench Press’i Artırmak İçin Neler Yapılmalı ve Öneriler

Sağlıklı ve kaslı bir vücut birçok kişinin hayalleri arasında yer alıyor. Bunun için gerek evlerde gerekse spor salonlarında spor yapılıyor. Spor salonunda spor yapmak, ağırlık kaldırmak ve benzeri fitnesi hareketlerini yapmak daha sağlıklı. Çünkü isteğe göre profesyonel bir kişi tarafından kontrol oluyor ve daha bilinçli bir şekilde spor yapmış oluyorsunuz.

Birçok alet ile spor yapabiliyorsunuz ve yanlış yaparsanız uyaran bir hoca bulunuyor. Fitness yaparken, hata en çok bench press’te yapılıyor. Hata yapılmasa bile Bench Press sayısı az kalıyor.

Belli bir sayıdan sonra daha fazla Bench Press yapılamıyor. Durum böyle olunca İnternet üzerinde Bench Press’i artırmaya yönelik birçok araştırma yapılıyor. Biz de eğer sizde bu konuyu merak ediyorsanız sizi bu konuda aydınlatacağız.

İlk Yaptığınız Hareket Bench Press Olmalı

Spor yaparken ilk olarak hangi hareketten başlarsanız o hareketi daha iyi ve daha fazla yaparsınız. Özellikle diğer hareketleriniz gayet iyi gidiyor fakat Bench Press’te çok zorlanıyorsanız ilk olarak Bench Press’ten başlayın. Böylelikle kaslarınız ve vücudunuz daha yorulmadığı için Bench Press’te daha az zorlanırsınız.

Bench Press Pozisyonunuzu Düzeltin

Bazı hareketler gözünüze oldukça basit görünür. Bench Press’te aynı böyledir. Başta oldukça basit görünen bu hareket yapmaya başladığınız zaman oldukça zordur.

İlk olarak kesinlikle ayaklarınızı yerden kaldırmaya çalışmayın. Vücudunuzu benche yamuk değil tamamen düz olarak yerleştirin. Barı kaldırma şekliniz dik açı ile olmalı. Yani barı yere 90 derece açı ile tutun. 90 derece açı ile tutmadığınız zaman barı kaldırmakta zorluk yaşarsınız. Ayrıca ağırlık kaslarınıza eşit yayılmaz.

Barı tutarken bileklerinizin duruş açısı da aynı barı tutuş açınız gibi olmalı. Sağa veya sola yamuk olmamalı, bilekleriniz tam bir dik açık şeklinde olmalıdır. Bacaklarınız kollarınızı yani tüm vücudunuzu sıkın. Bu taktikler eğer profesyonel bir kişiden yardım alıyorsanız size zaten öğretilir. Bunun dışında Bench Press’i artırmanın daha etkili yolları vardır.

En Etkili Şekilde Bench Press Artırmak

Bench Press’te ne kadar zorlanıyor olursanız olun devamlı yapın. Ara verdiğiniz taktirde bir sonraki Bench Press’te daha fazla zorlanırsınız. Diğer hareketlerden yardım alın. Mesela dumbell press gibi diğer press hareketlerini yapın. Kaslarınız ve kondüksiyonunuz bir süre sonra alışacağı için artık Bench Press’i daha kolay bir şekilde yapmaya başlarsınız.

Bench Press’te mutlaka mola verin ve bu molaları biraz daha uzun tutun.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA