SON DAKİKA

Replikler

Evde el ve tırnak bakımı nasıl yapılır?

Evde el ve tırnak bakımı nasıl yapılır?
Bu haber 30 Eylül 2020 - 0:58 'de eklendi ve 13 kez görüntülendi.

Evde El Ve Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Eller ve tırnaklar kesinlikle her insan için oldukça önemlidir. Ellerin nasıl gözüktüğü, tırnakların şekli, görünüşü ne kadar önemli ise eller ve tırnakların sağlığı da bir o kadar önemlidir. Biz de sizlere hem elleriniz hem de tırnaklarınız konusunda birçok bakım önerileri vereceğiz. Evde yapacağınız bu uygulamalar ile hem eliniz hem de tırnaklarınız oldukça güzel gözükürken bir o kadar da sağlıklı olacak.

Tırnak Hijyeni Nasıl Olmalıdır?

Tırnaklarımızın hijyeni genel olarak ellerimizi her yıkadığımızda oluşur. Fakat eğer uzun tırnaklara sahipseniz ellerinizi yıkarken mutlaka tırnaklarınızın içlerine su girmesine özen göstermeniz gerekiyor. Hatta ellerinizi yıkadıktan sonra bir peçetenin ucunu sivriltip tırnaklarınızın arasına sokup kir varsa çıkartmanız gerekiyor.

Tırnaklara Evde Törpü İle Şekil Verme Yolu

Tırnaklara istediğimiz şekli vermek için birçok zaman devamlı törpüleriz. Fakat sırf şekil vermek uğruna devamlı tırnak törpülemek tırnaklara zarar verir. Bunun yerine tırnaklarını banyo sonrası yumuşadığı zaman törpüleme işlemi yapın. Ya da sıcak bir suyun içine hafif bir nemlendirici krem ekleyin. Hem sıcak su hem de nemlendirici krem tırnaklarınızı ve tırnak derilerinizi yumuşatır. Bu da tırnaklarınızın daha çabuk törpülenmesine yardımcı olur. Tırnak diplerinde bulunan derilerden de oldukça daha basit bir şekilde kurtulursunuz.

Çok Sık Oje Sürenlerin Tırnaklarına Yapması Gerekenler

Ojeler tırnak üzerinde çok durduğu zaman ve oje temizlenmez ise bir süre sonra tırnaklarda sararma başlayabilir. Bu yüzden eğer tırnaklarınıza sıklıkla oje sürüyorsanız ve sık bir şekilde oje değiştiriyorsanız yeni ojeyi sürmeden önce tırnaklarınızın nefes almasını sağlayın. Hatta mümkünse ojenizi çıkarttıktan 1 ya da 2 gün sonra tekrar oje sürün. Ayrıca ojeyi çıkarttıktan sonra mutlaka tırnaklarınıza nemlendirici krem sürün.

Eller Ve Tırnaklarda Bakım Yaparken Önemsenmesi Gereken Konular

Elleriniz sık sık soğuğa maruz kalıyor ise mutlaka nemlendirici krem kullanmanız gerekiyor. Eğer elleriniz çok fazla su altında kalıyor ve çok kuruyor ise ellerinize krem sürün ve ellerinize temiz bir poşet geçirin. Poşeti yarım saat kadar ellerinizde tutun. Amaç ellerinizin kremi daha çabuk yemesi ve ellerin çok daha fazla nemlenmesidir. Haftada bir E vitamini alıp ellerinize kremin içine karıştırıp sürün. Bu uygulama ellerinizin üzerinde ki çatlakların bile kapanmasına yardımcı olur.

Tırnaklarınız güçsüz ve kırılgan ise yine E vitaminini tırnaklarınıza sürüp tırnaklarınızı güçlendirebilirsiniz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA