SON DAKİKA

Replikler

Cilt beyazlatma yöntemleri nelerdir?

Cilt beyazlatma yöntemleri nelerdir?
Bu haber 30 Eylül 2020 - 0:40 'de eklendi ve 10 kez görüntülendi.

Cilt Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Yaz aylarını geride bırakmamıza rağmen üzerimizde ki etkisi hala devam etmektedir. Güneş ışınlarına maruz kaldığımız uzun saatlerin sonunda cildimizde güneş ışınlarının oluşturduğu lekeler ve bronz bir ten kalır. Özellikle hassas ciltlere sahip kimselerde çok fazla bronzlaşma ve güneş lekesi olmaktadır.

Cildinin eski beyazlığına kavuşmasını isteyen çoğu insan farklı yöntemlere başvurur. Bunun için bazı kimyasal maddeler kullanılsa da genellikle doğal maskeler yoluyla cilt beyazlatılmaya çalışılır. Genellikle ciltteki lekeleri ve esmerliği geçirebilmek için evde çok kolay uygulanabilen yöntemler vardır. Bu yöntemler şunlardır;

Yoğurt Maskesi

Ev yapımı yoğurt ile cildinizi beyazlatmanız gayet mümkün. Her gün cildinizde beyazlamasını istediğiniz bölgeye uygulayıp kurulayın. Daha sonra ılık su ile o bölgeyi durulayın. Bu işlemi 1 ay boyunca düzenli yapmanız durumunda cildinizin beyazlayacağını göreceksiniz.

Pirinç Unu ve Süt

Cilt beyazlatma yöntemlerinde en çok kullanılan yöntemlerden birisi de pirinç unu ve süt karışımıdır. Pirinç ve sütü karıştırıp macun kıvamına getirin. Uygulamak istediğiniz bölgeye sürün ve 30 dakika bekleyin. Macun tamamen kuruyup katılaştıktan sonra ılık su ile cildinizi iyice durulayın. Bu maskeyi haftada 2 defa düzenli bir şekilde uygularsanız 1 ayın sonunda cildinizde ki farklılığı göreceksiniz.

Patates

Sık kullanılan başka bir yöntemde patatestir. Patatesi parçalara ayırdıktan sonra parçaları yüz ve boyun bölgenize koyun. Sabahları ve gece yatmadan önce bu işlemi düzenli bir şekilde yapın. Bir süre sonra cildinizde ki koyu lekelerden kurtulmuş olacaksınız.

Bal ve Limon

Bu yöntemi yapıp, uygulamak çok basittir. Neredeyse her evde kullanılan bal ve limonu uygulanacak bölgeye yetecek miktarda karıştırın ve o bölgeye uygulayın. 20 dakika sonra ılık su ile o bölgeyi durulayın. Bu maske hem cildinizi yumuşatır hem de cildinizin rengini açar.

Salatalık Suyu

Neredeyse hepimizin evinde bulunan salatalığın suyu cildi açma özelliğine sahiptir. 1 kaşık salatalık suyu ile 1 kaşık limon suyunu karıştırın. Uygulamak istediğiniz bölgeye uygulayın ve 15 dakika bekleyin. Daha sonra ılık su ile durulayın. Bu sayede cildiniz ferahlayacak ve zamanla rengi açılacak.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA