SON DAKİKA

Replikler

En etkili selülit tedavileri nelerdir? Selülit tedavi yöntemleri

En etkili selülit tedavileri nelerdir? Selülit tedavi yöntemleri
Bu haber 19 Eylül 2020 - 5:51 'de eklendi ve 31 kez görüntülendi.

En Etkili Selülit Tedavisi Hangisi?

Selülit tedavisinde genel olarak kadınlar kozmetik ürünleri almayı tercih ederler. Sizlere bu yazımızda en etkili selülit tedavisi hangisi sorusunun yanıtını vererek, konu hakkında bilgiler aktaracağız. Kozmetik ürünü almadan sadece bünyenizi güçlendirerek de selülit ile savaşmanız mümkündür. Düzenli beslenme ve egzersiz selülitin en büyük düşmanlarıdır. Eğer bu ikisi hayatınızda yoksa, selülit oluşma ihtimali oldukça yüksektir. En etkili selülit tedavisi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Özellikle yaz aylarında kadınlar benzer bir telaşa kapılır. Kadınların yüzde 90’ınında olan bu sorun, kişinin istediklerini giyememesine neden olabilir. Selülit problemi ile doğrudan savaşmak yerine gizlenerek savaşmayı tercih etmek istenmeyen sorunların ortaya çıkmasına neden oluyor. Sizlere bu yazımızda Selülit ile tedavi için tercih edilen etkili yöntemlerden bahsedeceğiz.

LPG

LPG selülit tedavisi için tercih edilen en etkili yöntemlerden biridir. Deri altında düzenlikleri tedavi eden ve kan dolaşımının hızlanmasına neden olan bu yöntem, yağ fazlalığı olan bölgelerde çok fazla etkili değildir. Uzmanlar, LPG’nin incelme ve zayıflama da tek başına etkili olmadığını ifade ederler.

Bu yöntem genel olarak liposuction sonrasında vücutta meydana gelme ihtimali olan gevşeme ve sarkmaların sıkılaşması için önerilmektedir. Aynı zamanda dolaşım bozukluğu olan kişilerde de bir hayli etkidir. 15 seans sonucu, bu cihaz ile selülitlerden kurtulmanız mümkündür. Sistem, kan dolaşımının ve lenf akışının düzenlenmesi esasına dayanmaktadır. Doku arasında biriken sıvı, idrar yolu ile dışarı atılır ve oluşan ödemler çözülür. LPG uygulaması esnasında vücudu saran özel bir çorap giyilmektedir.

Slim-Up

Bu yöntem kızıl ötesi ışınlar ile bölgesel incelme, vücudu toparlama ve sıkılaşma tedavisi için kullanılır. Elektrikli bir cihaz ile uygulanmaktadır. Cilt altındaki dokuların harekete geçirilmesi ile tedavi edilir. Dokular sıklaşır ve selülitlerin azalması sağlanır. Metabolizmanın hızlanması sayesinde kilo kaybı da meydana gelir.

Mezoterapi

BU yöntem aynı zamanda cilt yaşlanması ve saç dökülmesi sorunlar için de tercih edilmektedir. Deri altında ve ya içine mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanır. Popo, karın, bacak ve kollara enjeksiyon ile dolaşım düzenleyici küçük dozlarda bitkisel kökenli ilaç karışımları verilmektedir. Diğer tedavi yöntemlerine göre süre oldukça kısadır. 15 dakikada seansı tamamlama şansına sahipsiniz.

Lipoliz

Lipoliz, enjeksiyon yardımı ile yağ eritilen bir yöntemdir. Vücudun yağlı bölgelerine, bir asit enjekte edilir ve fazla yağ hücreleri parçalanarak atılır. Bu yöntem zayıflama amacı ile kullanılmamaktadır. Genel olarak yağ birikimi için önerilir. Yağ hücrelerini tamamen yok etmez. Kilo almamanız halinde sonuçlar uzun süre kalıcılığını korur.

Sizlere bu yazımızda en etkili selülit tedavilerinden bahsettik. Bu yöntemler hakkında daha detaylı bilgiler almak için uzman bir hekime danışmanız mümkündür. Bu sayede sizin için hangi yöntemin daha uygun olduğunu çok rahat bir şekilde öğrenme şansına sahip olabilirsiniz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA