SON DAKİKA

Replikler

Selülit zararlı mıdır? Selülitin zararları nelerdir

Selülit zararlı mıdır? Selülitin zararları nelerdir
Bu haber 18 Eylül 2020 - 3:08 'de eklendi ve 23 kez görüntülendi.

Selülitin Zararları

Selülit, yaz özellikle yaz ayları yaklaşırken kadınların korkulu rüyası haline gelmektedir. Fakat farklı bir noktadan bakmak gerekirse, selülitin zararları açısından da düşünülmesi gereken bir sorundur. Düzenli beslenme ve egzersiz ile kontrol altına alınan bu süreçte, selülit ile mücadele etmek için bazı bilmeniz gereken noktalar bulunuyor. Sizlere bu yazımızda selülitin sağlık açısından zararlı olup olmadığını, selülitten kurtulmak için neler yapmanız gerektiğinden bahsedeceğiz. Aynı zamanda hiçbir tedavi yönteminin selüliti yüz yüz tedavi etmeyeceğini bilmeniz gerekiyor. Doğru beslenmek ve egzesiz yapmak sizler için en doğru adım olacaktır.

Selülit, cilt ve cilt altı dokularında lenfatik ve kan dolaşımının bozulmasına bağlı olarak bağ dokularının cildi çekmesinden ötürü portakal kabuğu görünümünde çökmeler neden olması olarak açıklanabilir. Kadınlarda meydana gelen bu durum özellikle kalça, basen, kol ve bacak bölgelerinde kötü görünümlere neden olur. Yağ cilde doğru fıtıklaşır ve cilt üzerinde itme ve çekmelere bağlı olarak inceleler meydana gelir.

Selülit Zararlı Mı?

Selülitin en büyük zararı olarak kişide meydana getirdiği özgüven eksiliğinden bahsedebiliriz. Ciltte meydana gelen kötü görünüm bazı kişilerin kendilerini karşı olan güvenini zedeleyebilir. Özellikle kişinin istediğini giyememesi, istediği görüntüye sahip olamaması gibi nedenlerden dolayı depresyon vakaları meydana gelebilir. Fakat selülit çözümü olmayan bir sorun değildir. Doğal yöntemler ile çok rahat bir şekilde bu sorunun ortadan kalkması mümkündür. Sizlere bu yazımızda Selülitin zararlarından bahsedeceğiz.

Selülit tedavi edilmediği sürece geçmeyen bir sorundur. Hatta zamanlar sarkma ve ciltte kötü görünüm gittikçe artar. Bu nedenle erken tedavi her rahatsızlıkta olduğu gibi bu konuda da çok önemlidir. Selülit genel olarak ergen yaşlardaki kızlarda baş gösterir. Eğer bu yaşlarda olmazsa, hamilelik döneminde meydana gelmektedir. Kadınların yüzde 95’inde gözlemlenen bu durum ile mücadele etmek mümkündür. Tüm kadınlarda selülit olma ihtimali vardır fakat düzenli beslenme ve egzersiz gibi yöntemler ile bunla çok rahat bir şekilde mücadele edebilirsiniz.

Selülit Zararları Nasıl Azalır?

Selülit zararlarını azaltmak için ilk olarak kendiniz ile barışık olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda vücudunuzda meydana gelen değişimler iyi izlemelisiniz. Selülit ilk başlarda çok belirgin olmayabilir. Bu nedenle böyle bir şey hissetmeniz halinde, kontrol etmelisiniz. Sorun gördüğünüz takdirde cilt doktoruna başvurmanız sizin için mantıklı bir adım olacaktır. Kan ve yağ tahlili ile tedavi süreciniz belirlenir.

Selülit konusunda sizleri bu şekilde bilgilendirmeye çalıştık. Piyasada bir çok selülit önleyici krem de sizin için doğru tercih olabilir. Fakat bu kremlerin yan etkisi sizler için kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Bu nedenle bu tarz kremler satın alırken öncesinde iyi bir araştırma yapmanız gerekiyor. Selülit zararlarından kurtulmak ve zararları en aza indirmek için bu şekilde önlemler alabilirsiniz. Selülit oluşumundan önce de duruma müdahale etmeniz mümkündür.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA