SON DAKİKA

Replikler

Selülit belirtileri nelerdir? Selüliti anlama yolları

Selülit belirtileri nelerdir? Selüliti anlama yolları
Bu haber 18 Eylül 2020 - 2:58 'de eklendi ve 79 kez görüntülendi.

Selülit Belirtileri Nelerdir?

Selülit, özellikle kadınlarda meydana gelen ve çok fazla kafaya takılan sorunlardan biridir. Selülit belirtileri nelerdir sorusu, tüm kadınların çok fazla merak ettiği konulardan biridir. Sizlere bu yazımızda Selülit belirtilerinden daha sonrasında neler yapmanız gerektiğinden bahsedeceğiz. Vücutta selülit olup olmadığını kişi çok rahatlıkla fark edebilir. Kalça, selülit için en önemli risk bölgesi olarak bilinmektedir. Basen, kol, bacak da aynı şekilde risklidir. İki elinizi kullanarak selülit sıkışmasını çok rahat bir şekilde anlamanız mümkündür.

Selülit sorunu yaşayıp yaşamadığınızı anlamak için iki eliniz ile selülit olduğunu düşündüğünüz bölgeyi sıkıştırmanız gerekiyor. Eğer sıkıştırdığınız zaman portakal görünümünde parçalı bir tablo ortaya çıkarsa selülit olduğu anlaşılmaktadır. Aynı zamanda belirtilerden biri bölge şişliği ve kılcal damar görünmesidir. Selülit oluşan bölgeler diğerlerine oranla daha şiş görünmektedir. Aynı zamanda bu bölgede ağrılar da meydana gelebilir.

Selülit Teşhisi Nasıl Konur?

Selülit teşhisi uzman doktorlar tarafından konulmalıdır. Eğer belirtilerden birine rastlarsanız, cilt uzmanına görünmeniz gerekmektedir. Daha sonra metabolizmanızda meydana gelen sorunları sizlere açıklarlar. Kan ve yağ testi, teşhiş için yeterli olacaktır. Uzman kişiler daha sonraki adımlar için nasıl önlemler alınacağını sizlere açıklayacaktır.

Selülit sorunu yaşayan kişiler bu durumdan kurtulmak adına çok fazla alternatife sahiptir. Tedavi süreci boyunca, doktorlar sizlere bir çok yöntem sunmaktadır. Bunlar arasında masaj, LPG, lezer, ozon tedavisi, mezoterapi gibi seçenekler de yer alıyor. Aynı zamanda egzersiz ve düzenli beslenme gibi telkinlere de mutlaka uymak zorundasınız. Aksi durumda tedavi sonuç vermeyebilir.

Selülit tedavisi, rahatsızlığı ileri düzeyde olan kişiler için cerrahi müdahale gerektirebilmektedir. Bu müdahale ile, yağ birikintisi alınır ve deri kontrollü bir şekilde düzene sokulur. Bu süreçte yanlış yapılacak olan bir hareket görüntü bozukluğuna sebep olur. Bu nedenle yeterli araştırma sonrasında tedavi başlanmalıdır.

Selülit Belirtileri Nasıl Anlaşılır?

Selülit gözle görülen bir rahatsızlıktır. Bu nedenle, çok rahat bir şekilde anlayabilirsiniz. Fakat teşhisi kendiniz koymanız yerine uzman bir hekimden yardım almanız gerekir. Bu şekilde tedavi süreciniz kısa süre içinde belirlenir. Tedavi sürecinin adımlarına uyarak bu rahatsızlıktan kısa süre içinde kurtulmanız mümkündür.

Selülit sorunu hayatın herhangi bir döneminde yaşanabilecek bir sorundur. Özellikle kadınlarda meydana gelen bu sorun, estetik açıdan istenmeyen görüntülerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Selülit sorunu genel olarak ergenlik dönemlerinde meydana gelmektedir. Selülit ovallerinin belirmesi ile birlikte cinsel gelişmeler ortaya çıkar. Bu nedenle belirtileri o zaman yakalamak çok önemlidir. Bu süreçte selülit sorunu yaşanmazsa, hamilelik döneminde dikkatli olmak gerekir. Anne vücudunda boş kalmış folkülin bulunmaktadır. Bunlar selülit oluşumunu direkt olarak arttırır. Menopoz süreci ise, selülit sorununun en hızlı artış gösterdiği dönemdir. Hormonal ve cinsel değişimler, selülitlerin sıklaşmasına ve artış göstermesine neden olmaktadır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA