SON DAKİKA

Replikler

Doğal selülit kremi nedir? Tarifi ve yapılışı

Doğal selülit kremi nedir? Tarifi ve yapılışı
Bu haber 09 Eylül 2020 - 16:58 'de eklendi ve 11 kez görüntülendi.

Doğal Selülit Kremi

Bu yazımızda sizler için selülit sorununda kurtulmanız adına doğal selülit kremleri hakkında bilgiler aktaracağız. Bir çok kadının sorunu olan selülit sorunundan kurtulmak için doğal ürünleri tercih edebilirsiniz. Vücutta yağ ve dokuların sorunlu ve dengesiz olmasından kaynaklanan bu sorunu gidermek için farklı bir çok yöntemi tercih etmeniz mümkündür. Yapılan araştırmalar, beslenme şekli, hormonlar, yaşam biçimi gibi faktörlerin selülit oluşumunu etkilediğini belirtmektedir. Genel olarak fazla kilolu insanların daha sık bu sorun ile karşılaştığı düşünülür fakat bu genel bir yanılgıdır. Sizlere bu yazımız altında bahsedeceğimiz doğan yöntemler ile bu sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Bu sorundan kurtulmak için servet harcamanıza gerek yoktur. Bitkisel tedavi yöntemleri ile selülit sorunlarını ile savaşmanız mümkündür. Bunları uygulamadan önce doktorunuza danışmanız gerekiyor.

Selülite Karşı Elma Sirkesi

Progesteron ve östrojen hormonları, yağ depolarından sorumlu olan hormonlar olarak bilinir. Çok sayıda kadının selülit sorununu neden, bu hormonlar olarak gösterilir. Elma sirkesi sayesinde, bu sorundan kurtulmanız mümkündür. Doğal yöntemlerden biri olan elma sirkesi, bir çok derde deva olduğu gibi bu sorun için mücadelede de etkilidir.

Elma sirkesinin içerisinde yer alan besleyici ögeler, selülit azalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda birleşenleri, deride var olan çöküntü görünümünün azalmasını sağlar. Bu yöntem ile tedavi için ilk olarak 2 yemek kaşığı ve elma sirkesini bardak içinde karıştırmanız gerekiyor. Sonrasında tatlanması için bir miktar bal ekleyebilirsiniz. Her sabah bu karışımı tüketmeniz halinde, selülit derdinden kurtulmanız mümkündür.

Elma sirkesi aynı zamanda sürülerek de kullanılabilir. Derinize direkt uygulayarak bu yöntemi kullanmanız mümkündür. İlk olarak elma sirkesinin 1/3’ümü masaj kremi ve ya yağı ile karıştırmanız gerekiyor. Sonrasında her gün düzenli olarak bunu selülit olan bölgeye sürmelisiniz. Eğer sonucu iyi almak istiyorsanız, derinize masajla iyice yedirmeniz gerekiyor.

Doğal Selülit Kremi Nasıl Yapılır?

Doğal selülit kremi yapmak için ilk olarak hangi yağın selülit için faydalı olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Fındık yağı, zeytin yağı gibi doğal yağlar, selülit ile mücadele için etkili yağlardır. Bunların krem kıvamına gelmesi için vazelin ile karıştırılması gerekiyor. Aynı zamanda bu doğal yağları direkt olarak aktarlardan temin etme şansınız da bulunmaktadır. Bu konuda güvenilir bir aktarın yardımını almanız sizin için önemlidir.

Selülit sorunu, son zamanlarda kadınların en fazla yakındığı sorunlardan biridir. Bundan kurtulmak için bir çok farklı metot geliştirildi. Fakat doğal yöntemler ile yapılan uygulamalardan oldukça olumlu geri dönüşler alınmaktadır. Bu yöntemlerin yan etkisi olmaması, rağbetin artmasına da neden oluyor. Siz de doğal selülit kremini evde yaparak uygulayabilir bu sayede sorunlarınızdan kurtulma şansına sahip olabilirsiniz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA