SON DAKİKA

Replikler

Adsense satıcı bilgilerinin görünürlüğü Google sellers json nedir

Adsense satıcı bilgilerinin görünürlüğü Google sellers json nedir
Bu haber 09 Eylül 2020 - 18:44 'de eklendi ve 320 kez görüntülendi.

Google Adsense kullanıcılarının panellerinde bu aralar şöyle bir uyarı çıkmaya başladı “Satıcı bilgilerinizi Google sellers.json dosyasında yayınlamanızı öneririz. Mevcut görünürlük durumunuzu incelemek için hesap ayarları sayfasını ziyaret edin.” şeklinde sarı zemin üstünde bir yazı ile kullanıcıların işlem yapması gerektiği belirtildi.

Google sellers.json Ayarları Nereden Yapılır?

Hesap ayarlarında > Satıcı bilgilerinin görünürlüğü > Görünürlük durumunuzu seçin > Gizli veya Şeffaf şeklinde bir seçim yapmanız istenirken aşağısında ise “İşletme alan adı” ve onunda açıklama kısmında “Alan adı, . com veya .co .uk gibi doğru son ekle birlikte girilmelidir” şeklinde görülüyor.

Satıcı bilgilerinin görünürlüğü kısmında info olarak şu bilgiler yazmakta: ” Satıcı bilgilerinin görünürlüğü, İşletmenizin adı, işletmenizin alan adı (sağlanmışsa) ve yayıncı kimliğiniz Google sellers.json dosyasında görünecektir. Reklamverenlerin envanterinizi doğrulamasına yardımcı olmak için bilgilerinizi herkese açık durumda tutmanızı öneririz.” Daha fazla bilgi için ise tıklamanızı istiyor.

Google sellers.json Nedir? Nasıl Çözülür?

Replikler.org ekibi olarak yaptığımız araştırmalar kapsamınca, seller.json demek, Google Adsense’de reklam veren firmaların sizin siteniz hakkında bilgi edinmesi ve reklamlarını engelleme hakkına kavuşmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra reklamveren firmalar sizin siteniz ile yayıncı kimliğinizin geçmişini beğenir ise, size faydası oluyor ve TBM oranını arttırarak sitenize özel olarak reklam yayınlıyor.

Biraz daha detayına iner isek, sellers.json konusunda “ŞEFFAF” seçeneğini seçerseniz, Google Adsense’de reklam veren firmalar; Sizin sitenizi, ad ve soy adınızı, Adsense yayıncı kimliği bilgilerinize erişebilecek. Sitenizi gördüğü vakit kaliteli bir siteye sahipseniz ve beğenirlerse kalmaya devam edecek eğer beğenmezlerse bu site benim reklamlarımı yayınlamasın deme hakkına sahip olabilecek. Ve o firmanın reklamları sitenizde bir daha gösterilmeyecek. Tercih sizlerin. Seçiminizi kendiniz yapabilirsiniz.

Google Adsense – TBM / Tıklama Başına Maliyet Ne demek?

Google Adsense ve Youtube Adsense kullanıcılarının bazıları TBM’nin ne olduğunu bilmemektedir. TBM kısaca nedir diyecek olursak; reklam verenlerin sunduğu reklamlarına tıklama başına yayıncılık yapan şahıs veya firmalara ödediği para demektir. Google Adsense kullanıcıları için web sitelerinde, Youtube Adsense için Youtube videolarında ki TBM rakamlarında sayıca fazla reklam gösterimi yapılır ve tıklama işlemi olur ise kazançlarda artacaktır. TBM’nizin yüksek olmasını istiyorsanız anahtar kelimelerin önemine dikkat edin ve bu konuya yoğunlaşarak kazancınızı yükseltebilirsiniz.

Sizlere bir öneri olarak şunu belirtebiliriz. Google Keyword Tool aracı sayesinde anahtar kelimelerin reklam karşılıklarına, tekliflerine göz atarak TBM oranı yüksek olan anahtar kelimeleri seçerek web sitenizde veya youtube videolarınızda kullanaraktan Adsense kazançlarınızın daha fazla olmasını sağlayabilirsiniz. Google Adsense hesabınızda “Raporlar” kısmında araştırma yaparsanız TBM rakamlarının değişken bir durumda olduğunu görebilirsiniz. Misal vermek gerekirse bazen sadece 0,03 kuruş olabilirken başka bir günde ise çok daha yüksek rakamları görebilir.

Google Adsense ile ilgili veya bu konuyla ilgili bir sorunuz olursa yorum kısmından sorabilirsiniz. Kısa sürede yanıt vereceğim.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA