SON DAKİKA

Replikler

Gazi Binbaşı Mehmet Bedri Aluçlu’nun Kahramanlık Destanı

Gazi Binbaşı Mehmet Bedri Aluçlu’nun Kahramanlık Destanı
Bu haber 01 Eylül 2020 - 16:32 'de eklendi ve 363 kez görüntülendi.

Jandarma Binbaşı Mehmet Bedri Aluçlu’yu hemen hemen herkes tanır.. Sadece yüzünün, patlama sebebiyle yaralandığını sanırlar..

Oysa gerçek bambaşkadır çok az kişi Gazi Binbaşının neler yaşadığını ve ne bedeller ödediğini bilir..

Siirt’te tarihler 28 Ekim 2007’yi gösteriyordu.. Emir geldi, imha edilmesi gereken mayınlar vardı.. Kahraman Binbaşı askerlerini alıp yola koyuldu..

Mayının öttüğü yer askerler tarafından cihazla tespit edilmişti.. Binbaşı Aluçlu, askerlerine bir şey olmasın diye kayaların arkasına gönderdi..

Ve toprağı kazmaya başladı, el yapımı patlayıcıyla baş başa kalmıştı.. Patlayıcıyı etkisiz hale getirebilmek için fünyeyi çıkarmaya karar verdi..

Vücudun elektriğinden fünye etkilendi ve patlama meydana geldi. Normalde patlamaması lazımdı. O andan sonrasını hatırlamadığını dile getiriyor Kahraman Binbaşı..

Herkes sadece yüzünün tahrip olduğunu sanıyordu.. Binbaşı Bedri Aluçlu patlamada gözlerini ve ellerini de kaybetti.. Yüreğinin büyüklüğü, vatan için yaptık, tek bir askerime bir şey olmadı ya o bana yeter deyişinde ki metanette saklıydı..

Tek bir şehit vermediği acı olayda şu sözleri kullandı: “Sevindiğim bir şey var, hiç şehidim yok. Sizlere birileri ana kuzularını veriyorlar. Birileri kocalarını, birileri çocuklarını emanet ediyor. Ölürse kimsenin yüzüne bakamazsınız” dedi..

19 Eylül Gaziler Günü’nde aranmak hoşuna gitmiyor komutanımızın.. Aslında çokta haklı, sebebini şöyle açıklıyor: “Çünkü o zaman ben bir tek gün için var oluyorum” diyor.. Çokta haklı bu sözlerinde, gazilerimiz her daim hatırlanmalı..

Gazi Jandarma Binbaşı Mehmet Bedri Aluçlu sözlerini noktalarken şu sözlerle bitirdi: Askerliğin gereğini yerine getirdiğini, vatanı korumak için elinden geleni yaptığını, bu yolda gazi olduğunu belirterek, “Devlet için yaptık” diyerek belirtti..

Şehitler vurulunca değil unutulunca ölürlermiş, öyle derler. Gazilerimiz de bizler için çokça bedeller ödediler ve ödemeye devam ediyorlar, onların tek istediği şey kahramanlık destanları ve kendilerinin unutulmaması. Bizler evlerimizde rahat yaşayabiliyorsak, güvende olabiliyorsak onlar sayesindedir.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA