SON DAKİKA

Replikler

Hayat yaşamaya değer birinci bölüm

Hayat yaşamaya değer birinci bölüm
Bu haber 31 Ağustos 2020 - 11:01 'de eklendi ve 71 kez görüntülendi.

Bahtiyar, kendisini hayata bağlayan annesinin ani ölümüyle sarsılır. Babası Turan Beyi ve üvey annesi olmaya aday metresi Fulden’i annesinin ölümünden sorumlu tutar.

Bahtiyar’ın dünyadan elini ayağını çekmesi, içine kapanmasıyla babası vicdan muhasebesi yapmaya başlar. Turan Bey oğlunu şirketlerinin başına geçirecek; onu tekrar hayata bağlayacak; aslında zeki, merhametli ve saygılı Bahtiyar’ı ikna edecek muhteşem; fakat riskli bir proje hazırlar.

“Bahtiyar’ı hayata bağlama projesi” kapsamında şirket avukatı Murat, Bahtiyar’a Turan Beyin yıprandığını, eşini kaybettikten sonra işleri iyice savsaklamaya bağladığını, şirketin emin ellerde olması gerektiğini söyleyerek onu ikna etmeye çalışır. Bahtiyar oralı olmaz. Avukat Murat, Bahadır’a annesinin aziz hatırasına saygılı davranmadığını, bu görevi kabul etmezse şirketin Fulden’in kontrolüne geçeceğini, söyler. Bahtiyar’ın kararlı olduğunu anlayan Avukat Murat son çare annesinin bıraktığı notu Bahtiyar’a verir. Bahtiyar notu okur okumaz kararını değiştirir. Fakat bu o kadar kolay olmayacaktır. Yönetim kurulu ve miras peşindeki Fulden, Bahtiyar’ın bu haliyle şirketleri yönetemeyeceğinde diretirler. Öne sürdükleri şart Bahtiyar’ın henüz mezun olduğu sınıf öğretmenliği mesleğini bir köyde bir yıl boyunca başarıyla tamamlamasıdır. Böylece insan içine çıkacak, topluma entegre olacak ve normalleşecektir. Aslında Bahtiyar’ın bu haliyle başaracağına kimse inanmaz. İnatçı ve kaybetmeyi sevmeyen babası Turan Bey hariç.

Bahtiyar’ın görev yapacağı köy, Turan Bey tarafından gizlice önceden açık hava sahnesine dönüştürülür. Köye büyük harcamalar yapılarak yolları, okulu, parkları yeniden inşa edilir. Toprak ağalarına traktörler verilir, maddi yardımlar yapılır, çıkacak her faturanın ödeneceği garantisi verilir. Köylüler Bahtiyar’ın bir dediğini iki etmeyecek, her işine koşacak, derdine ortak olacak, mutlu bir hayat sürmesi ve köyde bir yılı tamamlayabilmesi için ellerinden geleni yapacak şekilde ayarlanır. Turan Bey, köydeki baz istasyonunu kaldırtarak köyün dışarıyla iletişimini tamamen keser. Sadece muhtarlıkta kilitli telefon ve gizli internet hattı vardır. Kısacası köy tiyatro sahnesi, herkes oyuncudur. Yalnız hiçbir şeyin farkında olmayan, gerçek bir hayat süren Bahtiyar vardır. Turan Bey olanları link aracılığıyla her noktaya yerleştirilen gizli kameralardan takip eder.

Gülmesi latif, tebessümü nazik, sohbeti tatlı, yürüyüşü endamlı, sarışın mavi gözlü, akıllı ve sadık hizmetli rolündeki Sevilay, Bahtiyar’ı hayata sımsıkı bağlayacak, kendisine yol arkadaşı olacak, dönmeye kalkacağı her anda Bahtiyar’ı bu kararından vazgeçirecektir.

Baba, oğlunun bu işi başaracağına üvey anne Fulden ise yarıda bırakıp döneceğine inanır. Aralarındaki bu iddia Fulden’in linki fark edip sosyal medya üzerinden paylaşıma açmasıyla heyecanlı bir hal alır. Her ülkeden canlı izlenmeye başlanır. Sosyal medya Bahtiyar’ın bu oyunu başarıyla tamamlaması temennisinde birleşirler.

Olanlardan habersiz Bahtiyar köye varır. Adeta cennetten bir köşeyi andıran köy ve tanışacağı Sevilay onun acı hatırası yanında dikkatini pek çekmez. Dikkatini çeken ve hoşuna giden tek şey annesinin yaptığı yemek ve tatlıların aynısını Sevilay’ın aynı lezzette yapmasıdır. Sevilay’ın güzelliği, öğrencilerin çalışkanlığı ve saygılı tavırlarına kayıtsız derse boş girip dersten boş çıkmaya başlar.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA