Unutulmayan Suskunlar Dizi Replikleri

Suskunlar Dizi Replikleri

Geçmiş dönemde yayınlanıp ekranlara veda etmesine rağmen hala sözleri, replikleri, sahneleriyle akılda kalan bir dizi replikleri için yazımıza başlıyoruz. Hala akıllarda sahnelerinin kaldığı, özellikle sosyal medya üzerinde replikleri fazlasıyla paylaşılmaya devam eden dizi Suskunlar. Suskunlar dizisinin repliklerini ele almadan önce her zaman yaptığım gibi önce dizinin detaylarından bahsetmek istiyorum. Suskunlar dizisi birçok akılda kalan efsane dizi yapımcı firma Tims Productions tarafından yapımı üstlenilen bir dizidir. Hatice Memiş ve Çağrı Lostuvalı tarafından yönetmenliği yapılan dizinin senaryosu Anıl Eke ve Pınar Bulut tarafından kaleme alınmıştır. Her yaştan insan tarafından sevilen ve takip edilen suskunlar dizi müzikleri ise Aytekin Ataş tarafından bestelenmiştir. Suskunlar dizisinin başrol oyuncuları ise Pelin Akil, Aslı Enver, Berk Hakman, Sarp Akkaya, Murat Akıpınar ve Murat Yıldırım’dır.

Suskunlar adlı dizi Show TV’de 1 Mart 2012 tarihinde ilk bölümüyle yayın hayatına başlamıştır. İlk bölümün ardından gerek sosyal medya üzerinde, gerek gazete ve dergilerde yer alan yorumlar incelendiğinde olumlu bir havanın hakim olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Mart ayında yayın hayatına başlayan dizinin Haziran ayında birinci sezon finali 21 Haziran 2012 tarihinde yapılmıştır.

İkinci sezona ise 6 Eylül 2012 tarihinde başlayan Suskunlar dizisi ilk sezonda aldığı reytingleri maalesef ikinci sezonda almayı başaramamıştır. Yayınlandığı kanal yöneticileri tarafından reytinglerin eski başarılı günlerine dönebilmesi için dizinin yayın günü Pazar gününe alınmış olsa da ilk sezondaki başarı yakalanamamıştır. İkinci sezonda umulan başarıyı yakalayamayan dizi 2 Aralık 2012 tarihinde final yapmıştır.

Dizide senaryo anlamında Ecevit, Bilal, İbrahim ve Zeki’nin etrafında dönmektedir. Bu isimlerini saydığımız kişiler çocuklukları beraber geçen kardeş gibi büyüyen kişilerdir. Fakat çocukken işledikleri bir suç yüzünden hapse girimişlerdir. Hapiste darp edilen, hatta tecavüze uğrayan çocukların hayatlarının alt üst oluşu konu alınmıştır. Hapisten çıktıktan sonra yaşadıklarını kimseye anlatmayacaklarına ve bir daha görüşmeyeceklerine dair sözleşen arkadaşların planı içlerinden birinin suskunluğunu bozması ve sonrasında ölmesiyle değişmiştir. Kalan 3 arkadaşın tekrar bir araya gelerek yaşadıklarını konu alan Suskunlar dizi replikleri için yazmaya başlıyoruz.

• Unuttum sandığın şeyler aslında hep hatırladığın şeylerdir.

•Sen bekletsende geçmişi o beklemekten yılmaz, hep peşinde !

•Nadir olur hayatta ama bazı aşklar çocukluk değil, ömürlük olur

•Birine güvenmek en büyük kumardır.

•Herkes duası neyse onu yapar.Kiminin duası sadakattir.

•Herkes unutsa bile tek bir kişi hatırlıyorsa ordadır gerçekler.

•Çünkü insan dediğin yenilmek için yaratılmıştır.

•Gerçek ölümsüzdür arkadaş istediğin kadar göm yeniden doğar hiç ummadığın bir kalpte.

•Gerçekten kaçamazsın arkadaş karanlığın içinde bekler seni gerçek!

•Hatırlamak unutmaktan zordur .
•Ne yaparsan yap arkadaş, gerçek gözünün içinde değil de kalbinin içindeyse inkar edemezsin
•İstediğin kadar hızlı git,yetişemezsin.Çünkü hiç bi gerçek sonsuza kadar saklı kalmaz..
•Haklıysa karşındaki gidicen arkadaş , çünkü ayrılık öldürmez insanı ama gerçekler öldürür.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir