Kuzey Güney Sevilen Replikleri

Ay yapım filmi önderliğinde, Mehmet Ada Öztekin ‘ in yönetmenliğinde izleyicileri ile buluşan Kuzey Güney Replikleri izleyicilerinden olumlu yorumlar alıyor. Filmde iki kardeşin hedeflerine ulaşmak için izlediği farklı noktalar anlatılmaktadır.

Filmin başrolünde Kuzey karakterine Kıvanç Tatlıtuğ, Güney karakterine ise Buğra Gülsoy can verdi. Filmin konusu ise iki farklı karaktere sahip kardeşin hedeflerine ulaşmak için izlediği farklı yollar ve ortak olan noktaları aşkları anlatılıyor. Filmde iki kardeşin âşık olduğu role ise Cemre karakteriyle Öykü Karayel can veriyor. Filmde Kuzey asi, isyankâr, öfkesini kontrol edemeyen aynı zamanda başı dertten kurtulmayan bir genci canlandırıyor. Güney ise kardeşinin tam tersi çalışkan, sabırlı ve sakin bir karakteri canlandırıyor. Bu dizi birçok seyirciye hitap etmekte ve aynı zamanda dizideki replikler dillerde dolaşmaktadır. Efsane dizinin replikleri yeri geldi izleyiciyi güldürdü yeri geldi düşündürdü.

Dizinin Unutulmayan Replikleri İse Şunlardır

Cemre’nin Kuzey cezaevinde iken yazdığı mektuptan unutulmayan önemli bir replik: “Bu günler de gelip geçecek ama yeter ki sen oralarda Kuzeylik yapma. Uslu dur ki iyi halden falan yırt. Rahat durmazsan cezan uzarmış. Uslu dur. Oğullarımı amcasız bırakma.”

Kuzey’in söylediği şu replikte hala dillerde: Kardeşimin emaneti lan o.. Namusum o lan benim!.

Sami’nin söylediği replikte unutulmayanlar arasında: “Bugün Aile arasında, en yakınlarımızla, sevdiğimiz insanlarla bir arada olalım istedim”.

Aynur ve Sami arasındaki şu konuşmada önemli replikler arasındadır:

AYNUR: Allah korusun olay çıkartmasın da..

SAMİ: Çıkacak çaresiz, başka türlü rahatlamaz bizimki.

Kuzey’in şu repliği de hala düşman için akla gelen ilk repliklerden: Sana sırtımı döndüm lan ben! Düşmanım yapmadı senin yaptığını şerefsiz!.. Demet yetmedi, Simayı da mı sıraya koydun lan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir