Eyl 01

Fantastik Dizi İşler Güçler Replikleri

İşler Güçler dizisi farklı tarzda bir yapımla karşımıza çıkmasına rağmen izleyicilerin gönlünde taht kurmuş ender dizilerden birisidir. İşler Güçler dizi repliklerine geçmeden hemen önce  dizi hakkında genel bilgiler vermeden geçmeyeceğim. İşler Güçler dizisi 28 Haziran 2012 tarihinde Star TV’de yayınlanmaya başlamıştır. Yayın hayatına “Modern Muzip Yalanlar” sloganıyla yayınlanmaya başlamıştır. İşler Güçler dizisi başrollerini Murat Cemcir, Ahmet Kural ve Sadi Celil Cengiz beraber paylaşmaktadır. Dizide başrol oynayan kişilerin aldıkları rollerde kişilerin yaşam hikayeleri anlatılmaktadır. Türk komedi dizisi tadında yayınlanmaya başlayan dizi kısa dönemli bir proje olup başladıktan sonra biteceği söylense de aldığı yoğun ilgi nedeniyle yapımcılar tarafından yayın hayatına devam ettirilmiştir. 28 Haziran 2012 tarihinde yayınlanmaya başlayan dizi gelen istekler doğrultusunda uzatılarak 4 Haziran 2013 tarihinde yayın hayatına veda etmiştir.

Dizide hayatı anlatan 3 arkadaş Sadi, Murat ve Ahmet’in en büyük hayali bir film çekmektir. Film çekmek için ihtiyaçları olan parayı toplayabilmek amacıyla ” Meslek Hikayeleri” adı altında bir belgesel çekmektedirler. Çektikleri filmde gişe rekorları kırdıklarını hayal etmektedirler. Fakat hayalini kurdukları filmi çekebilmek için hazırladıkları program yetersiz görüldüğü için yayınlanmayacaktır. Bu onların hayallerinin bitmesine neden olmadığı gibi tekrar azimle çalışmaya başlarlar. Ahmet geçmişte ekran önünde yaşadığı başarıların günümüzde geçerli olmadığını düşünüp insanlara sitem etmektedir. Murat ise mesleğine dört elle sarılmış olmasına rağmen kendisini terk eden eski sevgilisiyle aynı ortamda çalışmak zorundadır. Geçmişte gümrük memuru olan Sadi ise sırf oyunculuk tutkusu nedeniyle mesleğini bırakmış ve buna bağlı olarak para sorunlarıyla ve ailevi sorunlarla uğraşmaya başlamıştır.

Sadi başrol oynama hayali ile gümrük memurluğunu bırakmış olsa da hayallerine çok uzak kalmış ve figüranlıktan öteye henüz geçememiştir. Figüranlık yaptığı diziden başka gelir kaynağı olmayan Sadi’nin hayallerine ulaşabilmesi için “Meslek Hikayeleri” adlı programın yayınlanması çok önemlidir. Fakat üç arkadaşın da başı yapım ekibi ve yapımcıyla başları derttedir. Ekip ve yapımcı işlerini kolaylaştırmak şöyle dursun işleri zorlaştırmak adına her şeyi yapmaktadırlar. İşler Güçler dizisi hakkında yeterli bilgiyi verdikten hemen sonra İşler Güçler Dizi Replikleri derlememize geçiyoruz.

 • +%99 babası yani, sizin anlayacağınız bu çocuğun anasını bu adam kutur kutur kutuletti efendim. Daha tıbbi, daha anlaşılır, daha özetsel anlatmam gerekirse; Adeninler, Guaninlerle ilişki içerisindeyken timinler izliyor, sitozinlerde videoya çekiyor. Urasilide nasıl ikna etmişlerse ortama almışlar mikroskoptan bakan ben denize gel gel yapıyor. Adamlar nukleik asit seviyesinde çirkin pislik çarpık bir ilişki yaşıyorlar.
 • +Gülümsemeyi fark ettiniz mi? Fark ettiniz mi etmediniz mi bana onu söyleyin.
  -Ulan gülümseme sevgili olmaya yeteydi, Mona Lisa tarihin en büyük kaşarı olurdu.
 • +Ben çekime gidiyorum hangara yaa.
  -Ankara yamı?
  +Hee kerh*neye gidicem ulusa var mı bir diyeceğin? Hangara hangara!…
 • Cavit enteresan bir adamdır. Azıcık aklı olsa bunun, Google‘yi Facebook’u filan bu icat ederdi. Mark Zuckerbeng’in zükememiş hali bu.
 • +Benimkiside algıda seçicilik yani.
  -Seçicem ağzına yüzüne şimdi.
 • Fakirlikten Yeşil Kart çıkartan oyuncu olarak Cumhuriyet tarihine geçecem yemin ederim.
 • Sokakta serseri, mutfakta obez, yatakta panter gibiyim.

 1. bu adamlar gerçekten çok başarılı 🙂

 2. Son yılların en iyi dizilerinden birisiydi. Bu tip absürt komedi türünde başka dizi yayınlasalar keşke.

 3. Tv de bana göre yapılmış en iyi komedi dizisiydi ve çok beğeniliyordu abuk sabuk diziler yıllarca sürerken bu tip yapımların kısa sürmesi gerçekten üzücü

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.