Hafızalardan Silinmeyen Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Dizi Replikleri

Yıllar önce yayın hayatına başlayarak günümüze kadar başarılı bir şekilde devam eden Kurtlar Vadisi ekibinde yer alan Raci şaşmaz ve Bahadır Özdener tarafından senaryosu yazılan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz adlı dizinin başrollerinde Oktay Kaynarca, Ozan Akbaba, Müjge Uzman, Deniz Çakır ve Tarık Ünlüoğlu oynamaktadır. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi devlet ve mafya konularının ele alındığı ve aksiyon sahneleri bol olan bir dizidir. Dizide aksiyon sahnelerinin haricinde Kurtlar Vadisi dizi replikleri kadar Raci Şaşmaz’ın büyük etkisiyle Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizi replikleri de diziyi takip edenlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Yazımızın sonunda Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz efsane dizi replikleri aramasının karşılığını vereceğiz fakat öncesinde dizi hakkında biraz detay vermek istiyorum.

Dizide başrol oyuncularından olan Oktay Kaynarca Hızır Çakırbeyli ismiyle oynamaktadır. Çok küçük yaşlardan itibaren yer altı dünyasında olan Hızır içinde bulunduğu dünyaya ailede yer alan bayanları katmak istemiyor olmasının en büyük nedeni yaşadığı dünyanın pisliğini çok iyi bilmesidir. Hızır Reis lakabıyla tanınan Çakırbeyli abisinin öldürülerek kalktığı masaya abisinin yerine geçmek durumunda kalmıştır. Masanın lideri ticaretleri organize eden Ünal Kaplan ise Hızır bilmese de abisini öldüren kişidir. Ünal Kaplan ile anlaşma yapmak isteyen devlet bunda başarılı olamayınca Hızır Reis ile anlaşma yoluna gidecektir. Hızır Reisin devletten aldığı bu teklif ortamın iyice kızışmasına Ünal ve Hızır arasında sert bir liderlik yarışının başlamasına neden olmuştur.

Hızır ölen abisinin mühendis olmasını istemesine rağmen abisinin ölmesiyle beraber içinde bulunduğu işlerden sıyırlmayı başaramamış ve başaramadığı için de yükselmeyi tercih etmiştir. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizi replikleri genellikle Hızır Çakırbeyli tarafından söylenmektedir. Hızır ve Ünal haricinde dizide aksiyon sahneleri Yunus Emre Yıldırımer tarafından canlandırılan Alparslan Çakırbeyli ve Ozan Akbaba tarafından canlandırılan İlyas Çakırbeyli etrafında dönmektedir. Alparslan Çakırbeyli Hızır reisin ölen abisinin oğludur. İlyas Çakırbeyli ise Hızır reisin kardeşidir. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Dizi Replikleri;

 • Dilinle Sıkıp Yaralı Bırakma Elinle Sıkıp Öldür.
 • Liderleri insanlar Seçmez , Lider Doğarsın , Lider Ölürsün.
 • Yiye Bileceğin Kadarını Isır Yoksa Senin Dişlerini Tek Tek Söker Tesbih Yaparım , Sülalene çekerim..
 • Ne Maddi Bir Beklentim Vardır, Nede Manevi Beni Bilen Bilir , Ben Minnet Eylemem..
 • Ciğeri Beş Para Etmez Ama Böbrekleri Belki Bir işe Yarar.
 • Paranı kaybedersen Geri kazanırsın, Gücünü kaybedersen Geri alırsın, Namını kaybedersen Herşeyini kaybedersin…
 • Ya yanımda dur, Ya ardım da, Ama Karşım da Durma, Karşım da Durunca Göremiyorum Önümü Kapatıyorsun.
 • İkinizin de Allah Belasını Versin Diyeceğim de Beni Göndererek Allah Sizin Belanızı Vermiş Zaten
 • O Bileğini Bükerler Hızır Reis

Boynumuz Bükülmesin de, Bileğimizin Bükülmesi Önemli değil.

 • Ayağına Sıkana Sakar , Kafasına Sıkana Salak Derler
 • Ya Benimle Beraber Olun , Ya da Kaybetmeye Mahkum Olun
 • Ölüm Gelip Sizi Bulana Kadar , Bulduğunuz Herkesi Öldürün
 • Sen Düşmanına Etek Giydirirsen , Oğlunda Okul Arkadaşına Giydirir

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir