En Güzel Ezel Dizi Replikleri

En Güzel Ezel Dizi Replikleri

Bazı filmler, bazı diziler hayatımızda o kadar gerçekçi olur ki gün içerisinde dizide, filmde yer alan replikleri birden ağzımızdan kaçırabiliriz. O filmdeki, dizideki replikler o kadar iz bırakır ki günlük yaşantımızda dahi kullanmaya başlarız. Yazımızda biten ve bittiği halde replikleri halen günümüzde dahi kullanılmaya devam eden Youtube ve Facebook gibi sosyal medya ortamlarında hala repliklerin yer aldığı capsleri paylaşılmaya devam eden ve repliklerin yer aldığı sahneleri izlenmeye devam eden bir diziden bahsedeceğim. Dizimizin adı ” Ezel” Her zaman olduğu gibi yazımızın sonunda ezel dizi replikleri paylaşımı yapacağız. Fakat öncesinde Ezel dizisi hakkında genel bilgiler vermek istiyorum.

Ezel dizisi hem drama türünde hem de aksiyon türünde yer alan bir televizyon dizisidir. 28 Eylül 2009 tarihinde Show TV’de yayınlanmaya başlanan dizisinin sloganı ” İhanet onları ayırdı, intikam birleştirecek” olarak belirlenmiştir. Show TV ile yapılan anlaşmanın bitmesinden sonra 25 Ocak 2010 tarihinden itibaren ATV ekranlarında sevenleriyle buluşmuştur. Dizi yayın hayatına veda ettikten sonra dizinin tüm bölümleri Ezel dizisi yapımcı firması Ay Yapım tarafından resmi youtube hesabına yüklenmiştir. 2010 yılında yeni düzenlenen İsmail Cem Televizyon Ödülleri’nde 14 dalda aday gösterilen Ezel disi tam 9 dalda ödül kazanmayı başarmıştır.

İsmail Filiz’in canlandırdığı Ömer Uçar karakteri ailesiyle birlikte yaşayan ve çırak olarak çalışan birisidir. Babası Mümtaz Bey annesi ise Meliha Hanım’dır. Ömer etrafındakileri de kendisi gibi gördüğü için onlara kolaylıkla inanan birisidir. Tamirhanede beraber çalıştıkları Kerpeten lakaplı Ali ve çocukluk arkadaşı Cengiz ile sıkça vakit geçirmektedir. Cansu Dere ise dizide Eyşan rolünde Ömer’in sevdiği kızdır. Ömer askerden döndükten sonra evlilik hayalleri kurmaya başlar. Ömer askerdeyken Cengiz bir kumarhanede çalışmaya başlamış ve zengin olma hayalleri onun eski Cengiz olarak kalmasını engellemiştir. Eyşan kendisine terk eden babasıyla Ömer askerdeyken karşılaşmış ve babasıyla yaşayan kardeşi Bahar’ın tedavi maliyeti çok yüksek olan bir hastalıkla mücadele ettiğini öğrenmiştir. Ali, Eyşan ve Cengiz tüm bu hayallerine ulaşabilmek için bir soygun planlarlar ve Ömer’e bu soygunun suçunu yıkarlar. Efsane Dizi Ezel Replikleri;

 • İntikam ölümden güçlüdür.
 • Emir almak başka, keyif almak başka..
 • Kadere inanan insan tesadüfe inanmaz. Tesadüfe inanan adamsa kaderini kendi elinde tutamaz.
 • Ne kadar uzağa gidersen git başladığın yere dönersin sonunda. Ne kadar değişirsen değiş, nerede mutlu olduysan hep oraya çevirirsin kafanı.
 • Hesap görmek, hesap etmekten zordur.
 • Çekil bir süre kendi köşene. Bırak su kendi çatlağını bulsun. İzin ver de kuklalar, içlerinde sen varmış gibi oynasınlar kurduğun bu oyunu.
 • Herkes gerçeği aradığını söyler, herkes gerçeğin onu kurtarmasını bekler ama seni özgür bırakan gerçeğin değil sonunda kavuştuğun yüzüdür sevdiğinin.
 • Olan olmuş. Artık hiçbir neden onu olmamış yapamaz.
 • Yanlız kalan bir insan, hiç yanlızlığından bir başkasına bahsedebilir mi?
 • Gerçeği yine de öğrenmek için yalanlardan örülü bir ipe tutunmak ne korkunçtur.
 • Değişmek zordur yeğenim ama bazen aynı adam olmak daha zordur. Hayat öyle yüklenir ki üstüne durduğun yerde çatır çatır çatırdarsın.
 • Gerçekleri saklayarak ulaşabilir misin gerçeğe anıların içinde aradığın insanı bulabilir misin hiç yaşanmamış hayata gerçek gibi tutunabilir misin orada olmayan birinin seni hala koruduğuna inanabilir misin gerçeğin o kadar çok yüzü var ki senin gördüğüne inanabilir misin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir