En Güzel Diriliş Ertuğrul Replikleri

Tekden Film tarafından yapımcılığı üstlenilen Diriliş Ertuğrul dizisinin senaryosu Mehmet Bozdağ tarafından yazılmaktadır. Diriliş Ertuğrul dizisi aksiyon sahneleri kadar, dizi replikleri ile de gönüllere taht kurmuş durumdadır. Dizi hayranları Diriliş Ertuğrul dizi replikleri için arama yapsalar da öncesinde dizi hakkında genel bilgiler verip yazımızın sonunda Diriliş Ertuğrul dizi replikleri paylaşacağız.

Diriliş Ertuğrul dizisinin başrollerini Engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan, Kaan Taşaner, Esra Bilgiç ve Didem Balçın oluşturmaktadır. Televizyon dizisi olarak gösterimde olan dizi ilk bölümüyle 10 Aralık 2014 tarihinde TRT 1 ekranların yayın hayatına başlamıştır. Diriliş Ertuğrul dizisi 10 Aralık 2014 tarihinde yayınlandığı gün AB grubunda reyting sıralamasında zirveye oturmuştur. İlk günden gördüğü ilgi günümüzde dahi yayınlandığı günlerde TRT 1 erkanlarına kilitlenen hayranları sayesinde devam etmekte ve reyting sıralamalarında üst sıralarda kendisine yer bulmaktadır. 2015 yılının en iyi dizisi olarak ödül alan Diriliş Ertuğrul dizisi yeni sezon için bomba gibi hazırlıklar yapmaktadır. Diriliş Ertuğrul dizi replikleri incelendiğinde dizinin sadece aksiyon sahneleriyle değil verdiği mesajlar nedeniyle de zirvede kendisine her hafta kolaylıkla yer bulabildiğini ortaya koymaktadır.

Dizi birinci sezonunu 13 bölümde tamamlamıştır. İlk sezon olan 13 bölümde Diriliş Ertuğrul dizisinde Kayı Boyu’na mensup olanların Tapınak Şövalyeleri adı verilen bir oluşumla olan mücadeleleri aksiyon dolu sahnelerle senaryoya yansıtılmıştır. Geçtiğimiz sezon yayınlanan ikinci sezonda ise Kayı Boyu’nun 13. yüzyıl ortalarına doğru Moğollar’a karşı verdikleri mücadele konu alınmıştır. Dizi yayınlandığında dizi için yapılan röportajlarda yapımcı şirket dizinin çekimlerine başlayabilmek için 6 ay kadar çeşitli hazırlıkların yapıldığını açıklamışlardır. At binilen bir dönemin anlatıldığı Diriliş Ertuğrul dizisinde oyuncuların tamamı bu süre içerisinde at binicilik dersleri almışlardır. Ayrıca savaş sahnelerinde izleyiciye iyi bir oyunculuk sergileyebilmek amacıyla dizide yer alan erkek oyuncuların tamamı kılıç ve bıçak kullanma dersleri almışlardır.

Dizide kullanılan atların tamamının yapım şirketi tarafından satın alındığı ve atların çekimler için özel olarak eğitildikleri bilinmektedir. Dizinin üçüncü sezon çekimleri ise Kapadokya’da yapılmaktadır. Diriliş Ertuğrul dizi replikleri;

  • Ertuğrul; Cenk ölünce kaybedilmez ağabey. Cenk düşmanlarımıza benzediğimizde kaybedilir.
  • Ertuğrul; Tek başına bir ümmet olan Hz. İbrahim gibi, yollara düşüp, senin o zavallı dediğin insanlarla, devlet kuracağım
  • Ertuğrul; Rızık endişesine düşüp kimsenin gölgesi olmayacağız. Hak için, haktan gayrı bir yola düşmeyeceğiz…
  • Ertuğrul; Hakikati bulmak için gerekirse tüm cihanın huzurunu kaçırırım.
  • Bamsı: Pusatlarımızın erişemiceği yerlere dualarımız ulaşır.
  • Ertuğrul; Gerekirse Hz. Peygamberimiz gibi bize inanan bir avuç insanla hicret edip düşeriz yollara.
  • Acı en büyük lütuf olmasa Allah en ağır olanları en sevdiği Peygamberlerine, dostlarına verir miydi?
  • Turgut; Beni ölümle korkutmayı hayal ediyorsan etme, ölüm benim için vuslattır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir