SON DAKİKA

Replikler

Maden suyu markasında skandal tespit

Maden suyu markasında skandal tespit
Bu haber 28 Nisan 2024 - 16:54 'de eklendi ve 3 kez görüntülendi.

Gıda endüstrisinde tanınmış markaların ürünlerinde art arda skandallar yaşanıyor. Beypazarı sodası, Magnum dondurmaları, helva ve şimdi de dünyaca ünlü maden sularında insan dışkısı içeren maddelerin bulunması, mide bulantısı yarattı.

İsviçre, Beypazarı sodalarının yüksek bor oranını tespit ederek marketlerden geri çağırdı. Bunun ardından, çok satılan Magnum ürünlerinden bademli dondurma çubuklarında çocuklar için zararlı maddeler bulunduğu belirlendi. Daha sonra, ünlü Türk helva markası Tunas Helvaları’nın kakolu Krelva ürünü, alerjisi olmayanları uyarmadığı için geri toplatıldı.

Son zamanlarda, dünya çapında tanınan Nestle’nin bir ürününde insan dışkısında bulunan bir bakteri türünün keşfi, markanın sadık tüketicileri arasında büyük bir şok yarattı. Nestle şirketine ait popüler maden suyu markası Perrier’in ürünlerinde yapılan araştırmada, dışkı kaynaklı ve insan vücudunda bulunan bir bakteri tespit edildi. Bu bulgu üzerine Perrier marka maden suları acil bir şekilde market raflarından çekilmeye başlandı.

MADEN SULARINI İMHA ETSE DE SKANDAL ORTAYA ÇIKTI

Dışkı rezaletinin patlak vermesinin ardından, Perrier hızla harekete geçerek henüz satılmadan 2 milyon şişe maden sodasını imha etti. Bu skandalın ortaya çıkmasıyla birlikte, bazı Fransız yetkililer kuyuların maden suyu üretimi için kapatılması için adımlar atmaya başladılar.

İnsan dışkısı kaynaklı bakteri haberi Fransa’da anında yankı uyandırdı. Nimes’deki Vereze bölgesinde bulunan kuyunun, 1903 yılında açıldığı ve o zamandan beri Perrier markası için maden suyu ürettiği, ancak bu kez benzer bir bulguya ilk defa rastlandığı ifade edildi.

Bazı raporlar, ünlü markanın maden sularında bulunan dışkı kalıntılarının, geçen ay Fransa’nın Güneydoğu bölgesinde yaşanan Monica fırtınasıyla ilişkilendirildiğini öne sürdü.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA